1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2017
Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2017

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2017

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı 15 Mayıs 2017 de Uzman Yardımcısı alımı ilanı yayınladı. Alınacak personel Ankara adresi olarak belirtilmiştir. Başvurular 15 Haziran 2017 de başlayacak ve 30 Haziran 2017 de sona erecektir.

A+A-

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı 4 kişi Uzman Yardımcısı alacağını açıkladı. Başvurular 15 Haziran 2017 de başlayacak ve 30 Haziran 2017 de sona erecektir. Başvuracak adaylar elektronik ortamda dolduracakları başvuru formu ve istenen belgelerle birlikte Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı Personel daire başkanlığına şahsen veya posta ile başvuru yapılacaktır.

Alınacak Personel Ankara adresine istihdam edilecek olup çalışma adresi aynı adrestir. Başvuracak adaylar İnternetten veya şahsen 30 Haziran 2017 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında çalıştırılmak üzere, 9. dereceli, toplam 4 (dört) Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı sadece sözlü sınav şeklinde yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile sınavın yapılacağı adres, tarih ve saatleri, YÖK Başkanlığının internet sayfasında, sözlü sınavdan en az 10 (on) gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS P79 Lisans sınavları sonucunda, belirtilen puan türüne göre asgari 80 puana sahip olmak. Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin Hukuk bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.(01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.). Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmaması şart.

Başvuru esnasında istenen belgeler: Başvuru formu, Kimlik fotokopisi, Diploma, öğrenim belgesi veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, KPSS sonuç belgesinin kontrol kodlu bilgisayar çıktısı ve Adayın özgeçmişi ile birlikte başvuru yapılabilir.

Başvuru yeri ve şekli: Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu (son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf yapıştırılmak suretiyle) ile birlikte aşağıda yer alan belgeleri 15 Haziran ile 30 Haziran 2017 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 1 06539 Bilkent/ANKARA adresine şahsen, elden, posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2017 ilan kılavuzu için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.