Yüksek Seçim Kurulu 153 Zabıt Katibi ve 102 Memur Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu 153 Zabıt Katibi ve 102 Memur Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanan ilanda 153 zabıt katibi alımı ve 102 memur alımı ilan edildi. 60 şehre alımı yapılacak olan memur ve zabıt katipleri için başvuru şartları ve zamanı haber detaylarda verildi.

Yüksek Seçim Kurulu 153 zabıt katibi alımı ve 102 memur alımı olmak üzere 255 kadro ile ilana çıktı. 13 farklı branşta 60 şehre alımı yapılacak olan kadrolar için hangi aday ne gibi şartlarda başvuru yapabileceği kılavuz ile birlikte verildi.

Yüksek Seçim Kurulu Kadro Dağılımı:

Taşra ve merkez teşkilatta görevlendirmek üzere 255 alım yapılacağı ilan edildi. Bu alımlardan 54 tanesi merkez teşkilatında 201 tanesi de taşra teşkilatında yani diğer illerde görevlendirilmek üzere toplam 255 kamu personeli alımı yapılacak. Alımlar 2 mühendis, 7 çözümleyici, 5 programcı, 2 teknisyen, 2 bilgisayar işletmeni, 17 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 5 şoför, 1'er tane santral memuru ile kaloriferci ve 10 adet de hizmetli alımı yapılacak. Zabıt katibi 153 kişi ve 48 kişi hizmetli kadrosunda taşra teşkilatına istihdam edilecek.

Başvuru zamanı ve şekli:

YSK'nın yayımladığı ilana başvurular 14 Ekim 2019 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 21 Ekim 2019 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Adaylar Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde bulunan başvuru formunun elektronik ortamda dolduracaklardır.

KPSS şartı durumları:

Başvurularda KPSS şartı bulunuyor. İlanda 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olma şartı yer almaktadır.

Başvuracakların Okul Mezuniyet Şartları:

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olma şartı yer alırken, Şoför kadrosuna atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olma ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları istenmektedir.

Sekreter kadrosuna atanabilmek için; en az önlisans sekreterlik ve büro yönetimi bölüm ya da programlarından mezun olma, Santral memuru ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak, Kaloriferci kadrosuna atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olma şartı yer alıyor.

Mühendis kadrosuna atanabilmek için; bilgisayar, bilgisayar bilimi, bilgisayar bilimleri, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanımı ve teknolojisi, bilgisayar sistemleri ve ağları, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği veya elektrik mühendisliği lisans programlarının birinden mezunu olunması gerekmektedir.

Çözümleyici kadrosuna atanabilmek için; en az dört yıllık bilgisayar, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, endüstri, fizik, matematik, haberleşme mühendislikleri ile fakültelerin matematik, istatistik, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, enformasyon teknolojileri, fizik, matematik-bilgisayar, yönetim bilişim sistemleri bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olunması gerekiyor.

Programcı kadrosuna atanabilmek için; Lisans bilgisayar programlama dillerine yer veren fakülte veya yüksekokul mezunu olma şartı yer almaktadır.

Bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilmek için; fakülte ve yüksekokulların bilgisayar eğitimi veren bölüm ya da programlarından mezun olma şartı aranıyor.

YSK 255 zabıt katibi ve memur alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum