1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Yüksek Seçim Kurulu 255 Memur Alımı 21 Ekim Son
Yüksek Seçim Kurulu 255 Memur Alımı 21 Ekim Son

Yüksek Seçim Kurulu 255 Memur Alımı 21 Ekim Son

Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 255 Memur alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar 21 Ekim 2019 tarihi bitimine kadar yapması gerekiyor.

A+A-

YSK Memur Alımı Başvuru Şartları;

Yüksek Seçim Kurulu 21 Ekim 2019 tarihinde memur alımı başvuruları sona eriyor. Başvuru yapacak olan adaylar DMK memur olma şartlarını sağlamalı, ilk defa memur olarak atanacaklar için aranan yaş şartını sağlamalıdır. 2018 KPSS sınavına girmiş olmak şartı aranır. Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarının başvurabileceği kadro ve unvanlar bulunmaktadır. Her bir aday başvuracağı kadro ve unvan için aranan eğitim şartını sağlamalıdır. KPSS puan şartı da bu alanlardan aranmaktadır.

Adaylar başvuru yapmadan önce personel alımı ilanını ayrıntılı olarak incelemelidir. Başvuracakları kadrolar için aranan şartları sağladıklarından emin olmalıdırlar. Aksi takdirde adayların başvurusuz kabul edilmeyecektir.

Başvuru Usulü; YSK personel alımı için başvurular 21 Ekim 2019 tarihinde saat 17.00’da sona erecektir. YSK resmi web sitesi üzerinden başvuru yapmak gerekir. Başvurular sadece elektronik yoldan alınacak olup, şahsen ya da posta ile başvuru kabul edilmez. Açıklanan kadro ve unvanlardan sadece biri için başvuru yapılacaktır, aksi takdirde tüm başvurular geçersiz sayılır. Başvuru tamamlanınca adaylara kayıt numarası verilir. 

Ortaöğretim, önlisans ve lisans KPSS en az 70 puan şartı sağlanmalıdır. Adaylar KPSS puan şartına göre sıralanır ve kadro sayısının 5 katı kadar mülakata çağrılır. Sözlü sınav tarihinden en az 5 gün önce mülakata gireceklerin listesi ilan edilir. Sözlü sınava girerken kimlik ve eşdeğer bir belge sunulmalıdır. Ayrıca 3 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı talep istem dilekçeleri sözlü sınav günü teslim edilecektir.

Sözlü sınavda mesleki bilgi düzeyi, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi düzeyi, genel kültür düzeyi ile özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere ilgisi, temsil kabiliyeti, kavrama ve ifade yeteneği konularından soru sorulur. Mülakatta 100 puan üzerinden 70 puan alanlar başarılı sayılacaktır. KPSS ve mülakat puanının ortalaması ile nihai liste belirlenir. Atamalar da bu puana göre yapılır.

YSK memur alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.