1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Yüksek Seçim Kurulu En Az Lise Mezunu 549 Memur Alımları Bitiyor
Yüksek Seçim Kurulu En Az Lise Mezunu 549 Memur Alımları Bitiyor

Yüksek Seçim Kurulu En Az Lise Mezunu 549 Memur Alımları Bitiyor

YSK 81 İl ve 549 Memur alımlar 16 Mart 2018 de sona erecek. Alımı yapılacak şehirler Türkiye’nin bütün illeri olarak açıklanmıştır. Adaylar lise, önlisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

A+A-

Yapılacak ilan ile Yüksek Seçim Kurulu bünyesine yerleştirilmek üzere 549 memur alımı duyurmuştu. Başvuruları 07 Mart 2018 Çarşamba günü başlamış olup 16 Mart 2018 Cuma günü sona erecektir. Kadrolu memur alımları olarak geçen ilanda bir çok alan bölümleri başvuru yapabilmektedir. Adaylar en az lise mezunu olması en çok lisans mezun olması gerekmektedir.

Başvurular kurumun internet adresinde elektronik olarak yapılması gerekmektedir. Başvurular 07 Mart 2018 tarihinde saat 09.00’da başlamış olup 16 Mart 2018 tarihinde mesai bitimi itibariyle (saat 17.00’de) sona eriyor.

Hangi memurluklara alımlar var?

Bekçi, Dağıtıcı, Hizmetli, Şoför, Arşiv Memuru, Santral Memuru, Sekreter, Teknisyen, Zabıt Katibi, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Mühendis, İstatistikçi, Çözümleyici, Programcı ve Bilgisayar İşletmeni olarak açıklanmıştır.

Alınacak kadrolara Hangi okul mezunları başvuru yapabiliyor?

Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak. Sekreter kadrosuna atanabilmek için; en az yüksek okulların sekreterlik ve büro yönetimi bölüm yada programlarından mezun olmaları gerekmektedir. Teknisyen kadrosuna atanabilmek için; orta öğretim kurumlarının, bilişim teknolojileri alanı ve dallarından veya elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dalları mezunu adaylar başvuru gerçekleştirebilir.

Mühendis kadrosu için; lisans programlarından birinden mezun olmak. İstatistikçi kadrosuna atanabilmek için; Matematik ve İstatistik, İstatistik veya İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans programlarından birinden mezun olmak. Çözümleyici kadrosu için; En az dört yıllık kılavuzda yer alan bölüm mezunu olmak, Programcı kadrosu için; Müfredatında bilgisayar programlama dillerine yer veren fakülte veya yüksek okul mezunu olmaları gerekmektedir. Bilgisayar işletmeni kadrosu için; fakülte ve yüksek okulların bilgisayar eğitimi veren bölüm ya da programlarından mezun olması gerekmektedir.

2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı 70 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.