1. HABERLER

  2. HABER

  3. Zabıt Katibi Mülakat Sonuçları Açıklandı
Zabıt Katibi Mülakat Sonuçları Açıklandı

Zabıt Katibi Mülakat Sonuçları Açıklandı

Yüksek Seçim Kurulu taşra teşkilatı için yapılan zabıt katibi alımlarında mülakat sonuçları açıklandı.

A+A-

Sonuç Sorgulama
Mülakat sonucunu sorgulamak isteyen adaylar YSK’nın internet sayfasına girerek TC kimlik numarası ile sonuçlarını görebilirler. Mülakat sonucu başarılı olan adaylar ise gerekli belgeleri toplayarak YSK Başkanlığı’na ulaştırmalıdır. Belgelerin teslimi için belirlenen son tarih 31 Ekim 2018 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra evrak teslimi yapanlar ise hak kaybı yaşayacaklardır. 

Gerekli Belgeler
Mülakatı başarıyla geçen adaylar 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, sağlık sorunu olmadığına ilişkin yazılı beyan, 4 tane vesikalık fotoğraf, diploma fotokopisi veyahut da geçici mezuniyet belgesi, erkek adaylar için de askerlik belgesini 31 Ekime kadar teslim etmelidir. 

Lise veya ön lisans mezunları daha sonradan yüksek bir eğitim seviyesinden mezun olmuşlar ise bu bölümlere ait diplomanın da fotokopisini sunmak durumundadırlar. Belgelerin teslim edileceği adres ise Ankara Kızılay’da yer almaktadır. Eğer buraya teslim etmeleri mümkün değilse bu durumda kişinin bulunduğu yere en yakın il veyahut da ilçe seçim kurulu başkanlıklarına da evraklar teslim edilebilir.

Aynı tarih taşra teşkilatları için de geçerlidir. Zamanında verilmeyen evraklar sebebiyle kişiler haklarından feragat etmiş sayılacağı için sonradan bir hak talebinde bulunulması da mümkün olmayacaktır. Mücbir bir sebep bulunması durumunda resmi belgeler ile mazeretin ortaya koyulması gereklidir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum