Zabıta Alımı Haberi! 25 Zabıta Memuru Alımı Başvurular Başlıyor

Zabıta Alımı Haberi! 25 Zabıta Memuru Alımı Başvurular Başlıyor

Zabıta alım haberleri yayınlanmaya devam ediliyor. Şişli Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 657 Devlet Memurları kanuna tabi olarak KPSS puan şartı ile 25 zabıta memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Zabıta alımı başvuruları başlıyor. Adaylar

Zabıta alımı haberi yayınlandı. Şişli Belediye Başkanlığı Personel Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümleri göz önüne alınarak unvan, sınıf, derece, sayı, nitelik, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları karşılamak kaydıyla boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacağı belirtiliyor.

Zabıta alım başvuruları 17 Ağustos 2020 de başlıyor.

zabita-alimlari.jpg

Şişli Belediyesi 25 Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları

Şişli Belediyesi 25 zabıta memuru alımı başvuru şartları arasında;

• Türk vatandaşı olma,

Kamu haklarından mahrum bulunmama,

• Erkek adaylar için askerliğini yapmış olma ya da erteletmiş olma,

• Göreni yapmasına engel bir bedensel ya da akıl sağlığı sorunu bulunmama,

• İlan edilen kadrolar için aranan diğer niteliklere sahip olma,

• 2018 yılı KPSS girmiş olma,

• 2018 KPSSP3 puan türünden en az 65 puan alma,

• B sınıfı sürücü belgesine sahip olma,

• Daha önceden herhangi bir kamu kurumundan disiplin nedeniyle işten çıkarılmamış olmak,

• Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

• Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için YDS İngilizce veya Arapça sınavından en az (C) seviyesinde puan almış olması,

• Yapılan resmi boy ve kilo ölçümü ile birlikte erkelerde en az 1,67, bayanlarda ise 1,60 boyunda olmak. Ayrıca boyun bir metreden fazla olan kısmı ile kilo arasında 10 kg’dan fazla eksi ya da artı fark olmaması gerekiyor.

Başvuru Süresi

Şişli Belediyesi 25 zabıta alımı başvuru tarihleri 17 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olup, 01 Ekim 2020 saat 17,30’a kadar Merkez Mahallesi Darülaceze Caddesi No. 8- 34381 Şişli/İstanbul adresinde bulunan Şişli Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekiyor. Posta ya da online yapılacak başvuruların kesinlikle kabul edilmeyeceği ilanda belirtiliyor.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Tarihleri

Başvuruları geçerli olan adaylar arasından KPSSP3 puan türüne göre alınacak kadro sayısına göre 5 kat aday yüksek puandan başlayarak düşük puana göre sıralanarak sözlü ve uygulamalı sınava davet edileceği ilanda belirtiliyor.

Şişli Belediyesi 25 zabıta memuru alımı için sözlü sınav 26 Ekim 2020 saat 09,00’da Merkez Mahallesi Darülaceze Caddesi No: 8 - 34381 Şişli/İstanbul adresinde bulunan Şişli Belediye Başkanlığı Ana Hizmet Binası 5 kat Brifing Salonunda yapılıyor. Sözlü ile uygulamalı sınav aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün sınava devam edileceği bilgisi ilanda belirtiliyor.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum