Zabıta Memuru Alım İlanı DPB’dan Niçin Kaldırıldı

Zabıta Memuru Alım İlanı DPB’dan Niçin Kaldırıldı

20 Ağustos 2019 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından 10 zabıta memur alım ilanı yayınlanarak adaylara duyuruldu. Ancak 21 Ağustos 2019 tarihinde zabıta memur alım ilanı DPB’dan niçin kaldırıldı. Adaylar merakla soruyor.

Zabıta memur alım ilanı 20 Ağustos 2019 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından adaylar için yayımlandı. Başvuru yapmak isteyen adaylar yayınlanan ilan ile başvuru sürecini beklemeye koyuldu. Ancak zabıta memuru alım ilanı DPB kaldırıldı. Başvuru yapmak isteyen adaylar soruyor? Zabıta memuru alım ilanı DPB’dan niçin kaldırıldı?

Zabıta memur olmak isteyen adaylar merekle memur olmayı beklerken Devlet Personel Başkanlığı ilan yayımlanarak zabıta alımı gerçekleştirilecekti. Ancak DPB ilanı yayından kaldırdı. Adaylar alımı gerçekleştirecek olan Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı resmi internet sitesine yöneldi ancak burada bir açıklama görmeyince adaylar bir daha şok oldu.

Devlet Personel Başkanlığı, Resmi Gazete ve İlan Kurumu tarafından konuya ilişkin açıklama yapılmadı. Başvuruların alınması beklenirken kaldırılması konusunda adaylar yetkililerden bir açıklama bekliyor. İlanın yayınlanması ve geçerliliği durumunda adaylar başvuru yapmak istiyor. Kamu personeli olmak isteyenler merakla bekleyişe geçti.

Zabıta alımı başvuru şartları nelerdi hatırlayalım; Yerel Yönetimler, Adalet ve Halkla ilişkiler alanında eğitim veren ön lisans programından mezun olmak ve KPSS 75 puana sahip olması isteniyor. Zabıta alımı 5 kişi; Mühendislik Eğitimi veren bölümler dışında, Herhangi bir lisans programından mezun olmak ve KPSS 80 puanı olması şartı aranıyor.

Başvurunun yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak. En az B sınıfı ehliyet sahibi olması gerekmektedir.

Zabıta alımı başvuruları başlamıştı, başvurular nasıl yapılıyordu. Başvuru formu doldurularak istenilen diğer belgelerle birlikte 20 Ağustos 2019 gününden 26 Ağustos 2019 günü mesai bitimine kadar Konya Selçuklu Belediye Zabıta Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Yayınlanmış olan kılavuz için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum