1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Ziraat Bankası Kadrolu 45 Memur Alımı Başvuru şartları ve Sınav Ücreti
Ziraat Bankası Kadrolu 45 Memur Alımı Başvuru şartları ve Sınav Ücreti

Ziraat Bankası Kadrolu 45 Memur Alımı Başvuru şartları ve Sınav Ücreti

Ziraat Bankası tarafından yayımlanan ilanda kadrolu 45 memur alımı adaylara duyuruldu. Alıma başvuru yapacaklar için şartlar, sınav ücretleri ve başvuru ekranı paylaşılmıştır. Adayların izleyeceği yol nasıl olacak?

A+A-

Ziraat Bankası tarafından merkez birime ve gerek görüldüğü zaman taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere kadrolu 45 memur alımı yapılacağı yayımlandı. Ziraat Bankası memur alımı için başvuracaklara şartlar, sınav ücretleri ve başvuru ekranı açıldı. Adaylar bu alıma nasıl başvuru yapacağı yol gösterildi. Ziraat Bankası kadro dağılımı ise şöyle verildi. Müfettiş yardımcısı alımı 20 kişi ve avukat alımı 25 kişi olarak toplam 45 kişi alım gerçekleştirilecektir.

Başvuru şekli ve ücreti; Başvurular 15 Eylül 2019 Pazar günü saat 23.59’a kadar Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır. Müfettiş yardımcısı ve Avukat unvanı için 12 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 10:00’da yapılacak olan sınava başvuracak adaylar, sınav maliyeti olarak 120 TL sınav ücreti ödeyecektir. Başvuru formu üye olduktan sonra önünüze gelecektir.

Müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları; 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 2. 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak. 3. Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Finans Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak. Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak. 4. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak. 5. Daha önce T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı’nın mülakat aşamasında elenmemiş olmak.

Avukat alımı başvuru şartları; Sadece öğrenim durumu okul bölümleri farklıdır. Yurt içinde dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakülteleri ile denkliği sağlanmış yabancı ülkelerdeki Hukuk Fakültelerinden mezun olmak ve Avukatlık stajını tamamladıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesi almış veya işe başlama tarihinde alabilecek durumda olması isteniyor.

Ziraat Bankası Memur alımı haberi için tıklayın. Başvuru ekranı için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler